Gazi Warriors 2016

Tarihçe

Gazi Üniversitesi Amerikan Futbol Takımı 1996 yılında kuruldu. Okulumuz öğrencilerinden olan Ergun İnal, okulda bir Amerikan Futbol takımı kurma fikrini hayata geçirebilmek için eski bir amerikan futbolu oyuncusu ve Gazi Üniversitesi’nde araştırma görevlisi olan Onur Kıymaz ile temasa geçti. Takımın kurulması konusunda hem fikir olununca takımı kurma çalışmaları başlatıldı. İlk olarak Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığıyla görüşmeler yapılarak kulübün kurulmasına ilişkin prosedür halledildi. Ergun İnal ilk kulüp başkanı olurken, Onur Kıymaz takımın ilk head coach’u olmuştu. Gazi Üniversitesi Amerikan Futbol Takımının kuruluş haberini kendi imkanları ile tüm Gazi Üniversitesi’ne ilan eden ikili, kuruluş sürecini başarıyla geçmişti.

İlk antreman Rektörlük Çim Sahada gerçekleşti. Hafta da iki antreman yaparak faaliyetlerini sürdüren takımımız sene içerisinde Hacettepe Reddeers takımıyla ortak antremanlar yaparak bilgi ve tecrübe eksikliklerini gidermeye çalışmıştır. Bu dönemde okulun renklerinden ilham alınarak takımın isminin “Gazi Bluestars” olması kararlaştırılmıştır. Bluestars ilk maçını Metu Falcons ile yapmıştır. ODTÜ stadyumundaki maç 22-8 ODTÜ üstünlüğüyle devam ederken sakatlıklardan dolayı tamamlanamayan maçta, takımımızın ilk sayısı Turgut Turgut’tan gelmiştir.

1997-98 sezonunda Bluestars, Hacettepe’de yapılan Türkiye şampiyonasına katılarak bugüne kadar gelen serüvenin ilk resmi adımını atmıştır. Ev sahibi Hacettepe Reddeers’ın şampiyonluğu ile sonuçlanan turnuvada takım sırasıyla İTÜ Hornets, Marmara Sharks ve Hacettepe Reddeers takımları ile karşılaşmıştır. Bu maçlardan mağlubiyetlerle ayrılmasına karşın takım göstermiş olduğu mücadele, azim ve savaşçı ruhu ile herkesin takdirini kazanmıştır. Takımın bu turnuvada gösterdiği yüksek mücadele ve savaşçı yapı takım oyuncularını da etkilemiş, takımın adı GAZİ WARRIORS olarak değiştirilmiştir. Ayrıca seçilen yönetim kurulu Onur Kıymaz’ ın ve Ergun İnal’ın yükünü hafifletmiş, oyuncuların sorumluluk almalarını sağlamıştır. Yapılan ilk seçimde yönetim kurulunun başkanlığına Mehmet Teoman getirilmiştir.

1998-99 sezonunda Offense Line da oynayan Korhan Ankara Cats’i Defense Line da oynayan Gökhan Başkent Knights’ı kurmak üzere takımdan ayrıldılar. Bu sezonun unutulmaz maçları ise, son saniyede yenildiğimiz 14-12′lik ODTÜ ve büyük ihtimalle bu olayı yaşayan tüm Warriors üyelerinin çocuklarına anlatacağı, saatlerce mahsur kaldığımız, Hacettepe maçıdır. Sezon Rektörlük Çim Saha da yapılan gösteri maçıyla son bulurken Onur Kıymaz bu maçta jübilesini yapmış ve sahalara veda etmiştir.

1999-2000 sezonuna Onur Kıymaz olmadan başlayan takımımız, oyuncuların yeterli ilgiyi göstermemesinden dolayı sezon başında biraz bocaladı. Bu süreçte Güngör Çelebi takımı sahiplenmiş ve ODTÜ’nün başarılı oyuncusu Serdar Bilgici’yi Head Coach olarak takımın başına getirmiştir.
Aksayan antremanlara rağmen lige hazırlanan Warriors ilk maçında Eskişehir Rangers’ı 40-14 yenerken zorlanmış, fakat ikinci maçında tecrübesini konuşturan Warriors Başkent Knights’ı 82-0 yenerek grupta iddialı duruma gelmiş, İTÜ Hornets’ın ise hükmen 18-0 mağlup sayılmasıyla bir üst tura yükselmiş, bu turda Hacettepe Reddeers’a yenilerek lige veda etmiştir.

2000-2001 sezonu Warriors tarihindeki belkide en zor sezondu. Takım içindeki huzursuzluklar nedeniyle ekim ayına gelindiği halde hala antremanlar başlamamıştı. Kaos ortamını dağıtmak,yeniden yapılanmak amacıyla bir yönetim kurulu seçimi yapılması kararlaştırıldı. Yeni yönetim kurulunun en önemli görevi takım içi grupları birleştirmek, uzlaştırmak, tek bir takım oluşturmaktı. Yapılan seçimde Fırat Özden başkan seçildi. Yeni yönetim kurulu oluşturuldu. Seçilen YK ilk iş olarak Head Coach olarak Özgür Irmak’ı görevlendirdi. İlk antremanlar yaklaşık 60 kişinin katılımıyla yapılırken bu sayı antreman sahasının olmayışı nedeniyle ilerleyen haftalarda 10 kişiye kadar düşmüş, tekrar kayıt almayı zorunlu hale getirmişti. Yeni oyuncularla İktisadi İdari Bilimler Fakültesinin kapalı spor salonunda lige hazırlanmaya çalışan Warriors ligde iyi maçlar çıkarmasına karşın başarılı olamadı. 15 mayısta “Gazi Üniversitesi Gençlik Şöleni 2001″ kapsamında Teknik Eğitim Fakültesi çim sahasında gerçekleşen gösteri maçında ise takımımız iki sezondur ilk defa kendi seyircisi önünde sahaya çıktı ve bu maç ile sezonu kapattı.

2001-2002 sezonuna daha derli toplu başlayan takımımız sezon başında yapılan seçimde yeni yönetim kurulu belirledi ve takımın başkanlığına Özgür Yurttaş seçildi. Söğütözü Yükseliş Koleji yanında Orman Bakanlığı sahasında hafta sonları antremanlara devam eden takımımız bu sezonda kask ve shoulderpad’den oluşan Amerikan Futbolu malzemeleri olmadığı için Türkiye’de ilk kez oluşturulan gerçek amerikan futbolu ligine katılamadı. Malzemesi olmayan takımlarla hazırlık maçları oynayan ekibimiz sırasıyla Ege, Çankaya, Odtü, Ankara, Anadolu üniversiteleriyle maçlar yaptı. Sezonun ikinci ayında Head Coach olarak göreve getirilen Kerem Ateş oyun anlayışından disipline kadar birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Bir sene boyunca hiçbir resmi maç yapmadan başarıya aç oyuncularla bir yandan yeni bir sistemi oturtmaya çalışan takımımız bir yandan da malzeme sıkıntısını çözmeye çalıştır.

2002-2003 sezonu başladığında gerçek bir takım vardı artık, uzun süredir düzenli antreman yapan ve artık malzemeli resmi lige katılmak isteyen. Halen daha bu takıma kazandırdıklarıyla ,bu takım uğruna yaptığı fedekarlıklarla adından söz ettiren Uğur Deliktaş önderliğindeki yönetim kurulu ve diğer oyuncuların yoğun çabalarıyla lige katılacak kadar malzeme bulundu. 9 mart 2002 tarihinde Gazi Warriors, Hacettepe üniversitesine karşı ilk resmi malzemeli Amerikan Futbolu maçını oynadı. Yaklaşık bir buçuk senedir düzenli olarak antreman yapan takımımız güçlü rakibi karşısında sahadan 30-0 mağlup ayrılmış ancak tribünde maçı izleyenlerden oynadığı oyunla alkış almış ve ilerisi için olumlu sinyaller vermiştir. Nitekim takımımız bu sene içerisinde oynadığı 6 maçın 4 ünü kazanmış yeni bir takım olmasına rağmen iyi bir çıkış yakalamış gruplardan çıkmayı da averajla kaçırmış, doğu grubunda üçüncü olarak sezonu tamamlamıştır.

2003-2004 sezonuna daha iddialı daha tecrübeli giren takımımız yeni yönetim kurulu başkanımız Selim Erdem ve arkadaşlarının üstün çabalarıyla Rektörlük Çim Sahasını antrenmanlar için almasıyla, daha iyi koşullarda çalışmaya başladı. Yönetim kurulu üyelerinin okulumuzla kurduğu başarılı ilişkiler sayesinde malzeme sıkıntısı da çözülünce başarı için hiçbir engel kalmamıştı. Uzun seneler yönetici olarak bu takıma emek veren Selim Erdem sezon ortasında kişisel sebeplerden dolayı yönetim kurulundan ayrılmak zorunda kalınca Hakan Erkut, Emrah Kartalkanat ve Anıl Yılmaz sezon sonuna kadar yönetim kurulunda önderlik yaparak takımı sezon sonuna kadar yönetsel anlamda başarıyla taşıdılar. Yardımcıları Boran Kalay ve Ozan Yazıcı ile iyi bir ekip oluşturan Kerem Ateş her geçen gün sistemini oyuncular üstüne biraz daha oturttu. Oyuncularında istekli olması bizi o sene finale kadar taşıdı. Tarihinde ilk kez bir final mücadelesine çıkan ekibimiz hem kısa sürede savaşçı ruhuyla göstermiş olduğu bu azim, bu hırs, bu başarı için hem de sahada göstermiş olduğu oyunla gönülleri fethetmiş, başarılı oyununa rağmen sahadan yenik ayrılmış ve sezonu ikinci olarak tamamlamıştır.

2004-2005 sezonuna kendinden çok emin artık final oynamış bir takım olarak giren SAVAŞÇILAR ilk olarak açılan tanıtım standlarıyla oyuncu sayısını arttırmayı hedefledi. Sezon başında yapılan yönetim kurulu seçiminde takımın Başkanlığına Anıl Yılmaz getirildi. Başkan ve yeni yönetim kurulu önderliğinde Gazi Üniversitesi Amerikan Futbol Takımı her geçen gün kendinden bir öncekilerin üst üste koyduklarını alarak köklü güçlü büyük bir takım havasına büründü. Antreman sahası, malzemeler, oyuncu sayısı, kurumsal yapı, okulla ilişkiler konusunda kendinden önceki yönetimlerin hazırlamış olduğu fırsatları iyi değerlendiren yönetim kurulu sayesinde Gazi Warriors hem oyuncu kalitesi hemde imkanlarıyla Türkiye’de Amerikan Futbolu’nda öncü bir kulüp haline geldi. Bu süreçte yönetim kurulu üyeleri Miraç Namlı ve Caner Taşçı omuzlarına önemli yükler aldı. Sezona farklı galibiyetlerle başlayan ekibimiz ilk yarı maçları sonrasında grubunda namağlup liderdi, ikinci yarı grup maçlarında alınan iki mağlubiyete rağmen grup ikincisi olarak final-four’a adını yazdıran takımımızda o dönemde gözlenen en büyük handikap koç Kerem Ateş’in askere gitmiş olmasıydı. Kerem Ateş’in eksikliğini fazlasıyla hissetiğimiz yarı final maçında Ankara Üniversitesine karşı talihsiz şekilde yenilince finali göremeden sezona veda etmek zorunda kalmış, 2005 yılında müzemize şampiyonluk kupasını götürme hayali de bir sonraki yıla ertelenmişti.

2005-2006 sezonuna son iki yılında bir final ve bir final-four görmüş bir ekip olarak giren takımımızda Başkan Anıl Yılmaz, Head Coach Kerem Ateş devam ederken, Kerem Ateş’in yardımcılıklarına Hilmi Çeltikçioğlu ve Selçuk Özbek getirilmiştir. Takımımız bu sene ikiye bölünen ligde resmi federasyon liginde yer almamıştır. Federasyon ligine oranla daha güçlü takımların yer aldığı AFK’ da yer aldı. Grup maçları boyunca iyi skorlar alan takımımız yarı final maçında Beytepe’de Hacettepe Red Deers’la oynadığı maçı 14-0 kaybedip sezona yarı finalde veda etmiştir. Ancak bu sene takımda öne çıkan bazı oyuncular sayesinde takımın elinde ileriki seneler için çok genç bir ve yetenekli bir kadrosunun olduğu anlaşılmıştır.

2006-2007 sezonuna gelindiğinde artık yavaş yavaş camiada herkes Gazi Warriors , Kerem Ateş ve double-wing isimlerine aşina olmuştur. Takımın sert ve disiplinli oyun yapısı ülkede kendini hissettirmeye ve bir ekol olmaya gitmeye başlamıştır. Takımın başında Kerem Ateş head coach olarak görev yaparken Hilmi Çeltikçioğlu’ da defans koçluğu görevini yürütüyordu. Yönetim kurulu başkanlığına ise Miraç Namlı getirilmiştir. Okulla yapılan yazışmalar sonucunda takımımız artık iç saha maçları Gazi Rektörlük Çim Saha’da yapacaktı. Bunların ışığında başlayan normal sezonu grubunda 1 mağlubiyetle 2. sırada tamamlayan takımımız , sırasıyla Kıbrıs deplasmanında EMU Crows’u ve İstanbul deplasmanında Boğaziçi Sultans’ı net skorlarla yenerek finale kalmıştı. Artık yavaş yavaş aşina olunmaya başlanan Warriors – Red Deers finali yine Beytepe’de oynanmıştır. Seyirci fazlalığı ve organizasyonu bakımından o zamana kadar yapılan en iyi final olarak kabul edilen organizasyonda takımımız maçı 2. uzatmada kaybetmiştir. Maça ise takımımız aleyhine yapıldığı taraflı-tarafsız herkes tarafından kabul edilen hakem hataları damga vurmuştur. Özellikle hataların maçın skorunu direk etkileyen kararlar olması ve toplamda aynı kararın 3 kere değişmesi maç sonrasında tartışmalar yaratmıştır. Sezon geneline baktığımızda ise Gazi Warriors tarihinin o zamana kadar olan en başarılı sezonudur.

2007-2008 sezonuna girilirken Türkiye’de federasyon ligi ile beraber bir de Üniversiteler Ligi organizasyonu yapılacağı duyurulmuştur. Bu şartlarda aynı coaching staff ve sistemle lige başlayan Warriors’da yönetim kurulu başkanlığına ise Onur Yağmur getirilmiştir. Onur’un sene boyuncaki çabaları ile Warriors özellikle antrenman organizasyonu, ürün satışları ve fan club organizasyonları ile ilgili ilk somut adımları bu sene atmıştır. Bu sene iki lige de şampiyonluk parolasıyla giren takımımız hala ezbere hatırlanan Üniversiteler Ligi kadrosuyla ligi domine etmiş ve namağlup şampiyon olmuştur. Tarihindeki ilk şampiyonluğun, ligin ‘en iyi’ olarak kabul edilen takımı Red Deers’a karşı deplasmanda alınmış olması ve final maçı dahil bütün maçların en az 3 td farkla rahat kazanılmış olması bu şampiyonluğun önemini daha da arttırmıştır. Profesyonel ligde ise normal grubunu namağlup lider bitiren takımımız yarı final maçında ligin en iyi takımlarından Çınarspor’a karşı oynamıştır. O maçta oynayan bütün oyuncuların deyimiyle oynadıkları en heyecanlı maç olan bu maçı efsanevi bir geri dönüşle kazanan takımımız bu sefer Profesyonel ligde finale çıkmıştır. Aynı sezonda 2. Kez Beytepe’de Red Deers’la final oynayan takımımız yine şanssızlığını kıramamış ve normal süresi berabere biten maçta yine 2. uzatmada Red Deers’e yenilerek ligde 2. olmuştur. Bir şampiyonluk bir 2. lik ile takımımız bir önceki senenin yine üstüne koymuş ve başarılı çizgisini devam ettirmiştir.

2008-2009 sezonunda aynı coaching kadrosuyla yola çıkan Warriors’da yönetim kurulu başkanlığına İlker Ünaldı getirilmiştir. İleride ‘Başkan’ lakabını hak edecek kadar takıma aşık olan İlker, başkan olduğu günden bugüne kadar özellikle federasyon ve organizasyon nezdinde çok yararlı çalışmalara imza atmıştır. Sezona maç sahasının değişmesi ile başlayan Warriors maçlarını Gazi Üniversitesi Çubuk Kampüsü’ndeki sahada yapmak zorunda kalmıştır. Üniversiteler Ligi’nde grup maçlarını 2. bitirip çeyrek finale çıkan takımımız sırasıyla Koç Üniversitesi ve Hacettepe ‘yi yenerek Üniversiteler Ligi’nin 2. senesinde de finale çıkmıştır. Finalde ODTÜ’yü ODTÜ Devrim stadında çok çekişmeli bir maçın ardından yenen takımımız 2. kez çıktığı Üniversiteler Ligi finalini 2. kez kazanmayı başarmıştır. Profesyonel ligde ise takımın bazı kilit oyuncularının askere gitmesi, maçların oynandığı saha ile ilgili sıkıntılar ve yine uzun süre camianın gündemini meşgul edecek hakem kararları ve kural hataları nedeniyle normal sezonu 5. sırada bitirmiş ve uzun bir aradan sonra bir organizasyonda finale çıkamamıştır.

2009-2010 sezonuna başlarken sene başında takımımız çok ciddi bir değişim yaşamış ve uzun yıllardır koçluk görevini sürdüren Kerem Ateş görevinden ayrılmıştır. Sezona coaching staff olarak Hilmi Çeltikçioğlu ve Cevat Yelkesen ile giren Warriors’da sene başında yapılan çalışmalar sonucunda idman programları ve organizasyon yapısı biraz daha değişmiştir. Koç değişikliğine rağmen sistem değişikliğine gitmeyen Warriors senelerdir devam ettiği double-wing ofans sistemine devam etmekte, defansta ise hızlı ve agresif oyun biraz daha ön plana çıkmıştır. Askerden ve sakatlıktan dönen oyuncuları ile yine eski form durumunu yakalayan Warriors hem Üniversiteler hem de Profesyonel ligde finale çıkmayı başarmıştır. Profesyonel Lig finalinde Warriors finalde İstanbul’da İstanbul AFK Cavaliers takımı ile karşılaşmış , çok heyecan verici bir maçtan sonra son dakikada yediği sayıyla yenik ayrılmıştır. Bu maçın moral bozukluğu ve yorgunluğu ile bir hafta sonra Üniversiteler Ligi finali’ne ev sahipliği yapan takımımız finalde Hacettepe Red Deers’e yenilmiş ve sezonu 2 final ile noktalamıştır.

2010-2011 sezonu başında son şampiyon AFK Cavaliers’in kaptanı Burak Şenyuva ve Bilgi Hunters takımı koçu Gürkan Kenan Işıksal ve kaptanı Kerim Uzun’un takıma katılması ile başlayan değişim sürecinde takımımız koçluğunu Cevat Yelkesen tek başına üstlenmeye başlamıştır. Bu değişim sürecinde çok büyük sorumluluk alan Cevat Yelkesen halen takımın head coach’luk görevine devam etmektedir. Sezona çok hızlı başlayan takımımız yine 2 ligde de finale çıkmayı başarmış ve artık gerçekten Türkiye’deki herkesin deyimiyle efsane olmuştur. Üniversiteler Ligi finalinde maçın başında yaşanılan çok ciddi sakatlıklar sonrasında büyük kısmını önde götürdüğü maçı Hacettepe’ye kaybeden takımımız ilk çıktığı finalde 2. olmuştur. Daha önce defalarca Profesyonel Lig finaline çıkıp şampiyon olamayan takımımız yıllarca unutulmayacak 6 uzatmalı bir maçtan sonra Boğaziçi Sultans’ı yenerek profesyonel ligde şampiyon olmuştur.

2011-2012 sezonunda aynı ekiple yola devam eden Savaşçılar’da koç Cevat Yelkesen takımın eski oyuncuları Gürkan Aslan , Mert Köse , Yiğithan Erdoğan ve Şevki Deniz Kantarcı’dan idari ve teknik anlamda destek almaya başlamış ve sorumluluk paylaştırmaya başlamıştır. Sezona profesyonel ligde fırtına gibi giren takımımız yarı finalde Boğaziçi Sultans karşısında zorlanmasına rağmen kazanmayı bilmiş ve final Hacettepe Red Deers ile karşılaşmıştır. Son yılların en farklı biten final maçı sonucunda takımımız çok rahat bir oyun ve skorla 2. kez arka arkaya Profesyonel Ligde şampiyon olmuştur. Üniversiteler Ligi kurulduğu günden bu yana arka arkaya 4 kez final oynayan takımımız bu sene grupta bir mağlubiyet alıp değişen play-off sistemi sonunda gruptan çıkamamıştır. Sene sonunda kurulan ve ilk resmi maçında Romanya’yı farklı bir skora mağlup eden milli takıma; 2’si milli takım kaptanı olarak (Burak Şenyuva-Gürkan Aslan), kamptan affını isteyen oyuncular ile beraber 9 oyuncu gönderen takımımız bu alanda da sevenlerini gururlandırmıştır.

2012-2013 sezonuna girildiğinde takımımız için en önemli gelişme Türkiye’nin en güzel sahalarından biri olan Gazi Rektörlük Merkez Kampüs Spor Kompleksi Sahası’nın takımımız kullanımına tahsis edilmesi olmuştur. Sezona Cevat Yelkesen koçluğunda devam eden takımımız sene içinde bazı oyuncularının formsuzluğu ve özel durumları ile beraber sezonun ortasında açıklanan play-off sisteminin belirsizlikleri yüzünden Profesyonel Ligde 3. olarak finale çıkamamıştır. Bir maç dışında herhangi bir maçta çok kötü oynamayan takımımız çok fazla bireysel hata ile maç kaybetmiştir. Sezonun en yüzleri güldüren tarafı ise 5 oyuncu dışında tamamen genç oyunculardan kurulan Üniversiteler Ligi takımımız grubunda seri başı olmamasına rağmen namağlup Üniversiteler Ligi finaline çıkıyor ve tüm otoriteleri yanıltıyordu. Finalde önceki sezonun 2. si Bilgi Üniversitesi ile karşılaşan takımımız 8 as oyuncusunda yoksun çıkıp farklı geriye düştüğü maçta toparlanmış ancak galip gelememiştir. Takımımız her ne olursa olsun bu seneye de bir final sığdırmıştır.

2013-2014 senesine geldiğimizde takımımızın uzun yıllardır oyun kurucusu olan Burak Şenyuva ve birkaç oyuncu daha takımdan ayrılmıştır. Cevat Yelkesen’in yardımcılığına defansif koç olarak İlter Havuçgil getirilmiş ve takımın idari işlerinde kurucumuz Ergun İnal’ın yardımcılığına oyunculardan Özgür Angın getirilmiştir. Takımımızın eski efsane oyuncularından bazılarının takıma hem idari hem sportif anlamda geri dönmesi ve profesyonelleşme ile ilgili uzun vadeli planlar bu sene takımın yoğun gündemini oluşturmaktadır. Sezona 2 lige de kötü başlayan takımımız son maçında profesyonel ligin namağlup takımı METU Falcons’u farklı bir skorla mağlup ederek çıkışa geçeceğinin sinyallerini vermiştir.

porno filmporno film